Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
13.12.2018
Araştırmanın Emektarları 3: Gülüzar DURSUN

Araştırmacılar olarak başlıca işimiz proje yapmaktır. Bu projelerin bir de öyküsü bulunmaktadır. Proje metinleri, gelişme raporları, ara sonuçlar, ölçüm karneleri, kayıtlar, tutanaklar, çeşitli ekler, yazışmalar, cetveller. Projelerin öyküsünü oluşturan bu belgeler düzenli bir şekilde proje dosyalarında toplanır.

Enstitümüzde bu dosyaların eksiksiz hazırlanmasını, sıkı takibini ve düzenini bizler Gülüzar DURSUN Hanımefendiye borçluyuz.

Kendisi yıllardır bu görevi ve Enstitü Müdürlüğü sekreterliğini başarıyla yürüttü. Her araştırmacı kendi projelerinin öyküsünü bilirken, Gülüzar Hanım bütün öyküleri izledi ve özümsedi. Eksiksizdi, nüansları kaçırmadı. Hatırlardı, arardı, bulur ve getirirdi. Hiç kimse uyarmadan eksikleri kapatır, derler ve toparlardı.

Kendi tabiriyle “Araştırmanın Çocuğu”. Gencecik bir kızken girdiği Enstitü binasından, 26 yıl sonra bugün, olgun bir hanımefendi olarak emeklilik hayatına yürüyor.

Her şey için sonsuz teşekkürler Gülüzar Hanım. Sana eşin, sevgili kızın, damadın ve biricik torunlarınla sağlık, mutluluk ve huzur dolu uzun bir ömür diliyoruz.


Yazdır