Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
29.08.2018
“İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın”

Enstitümüze bağlı Lütfi Büyükyıldırım Kızılçam Araştırma Ormanı Bekçi Evleri onarımdan geçirilerek yenilenmiş halleriyle bekçilik görevi yapan işçilerimize teslim edildi.

Bu araştırma ormanımızda uzun yıllardır 7 gün 24 saat koruma görevi yapıp ayrıca sürdürülen tüm proje çalışmalarına da katkı yapmakta olan bu değerli kardeşlerimiz, ne yazık ki yıllardır çok yıpranmış ve bakım görmemiş evlerde kalıyorlardı.

2018 programında olmamasına rağmen, Mart ayında ihtiyaçlar süratle belirlendi, keşif çalışması yapıldı ve yaklaşık maliyet çıkarıldı. İnşaat ve İkmal Daire Başkanlığımızın onayı ve Strateji Daire Başkanlığımızın gerekli ödeneği hızla aktarması ile Temmuz ayında tadilat çalışmalarına başlandı.

Olanaklar çerçevesinde, değişen kapı-pencere doğramalarıyla, yenilenen iç-dış cephe badana boyasıyla, baştan aşağı değiştirilen banyo, tuvalet, mutfaklarıyla, yeni zemini, giderilen akıntı noktaları ve izolasyonlarıyla, elektrik tesisatlarıyla, insanca yaşanabilecek evler tamamlandı ve bekçilerimize teslim edildi.

Başta Genel Müdürlüğümüz olmak üzere İnşaat İkmal Dairesi Başkanlığımıza ve bilhassa iyi ve hayırlı amaçlara hizmet edecek taleplerimizi her zaman gecikmeden karşılayan Strateji Daire Başkanlığımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.

Emeği geçen herkese de teşekkür ederiz.

“Zorlaştırmayın, Kolaylaştırın” Hadis-i Şerifinin yüce ışığı ve “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” yönetsel ilkesinin tarihsel ve şaşmaz doğruluğu daima Enstitümüzün rehberleri olacaktır.


Yazdır