Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
15.05.2018
Yusuf Cengiz Araştırma Serası”nın Açılışını Yaptık.

Bir süredir onarımdan geçen ve yeni adı “Yusuf Cengiz Araştırma Serası” olan Enstitü seramızın açılışını 15 Mayıs 2018 Salı günü yapmış bulunuyoruz.

Serayı 1982 yılında projelendirip yaptırmış olan eski Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Hocalarımız Prof. Dr. Ünal ELER, Prof. Dr. Kani IŞIK, Prof. Dr. Hamide GÜBBÜK, Orman Fidanlık Müdürümüz Tahsin ETLİ ve Fidanlık Müdür Yardımcısı Şakir KUMRU’nun onurlandırdığı açılışa Enstitümüz personeli, eşleri, anne-babaları ve çocuklarıyla katılmışlardır.

Sayın Yusuf CENGİZ, açılışta yaptığı konuşmada “Tesisleri yapmak kadar onları işler hale getirmek de önemlidir. Bu atıl kalmış tesisi araştırma projeleri kurarak ayağa kaldırdığınız için tebrik ediyor ve adımızı vererek büyük bir vefa örneği sergilediğiniz için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek başarı dileklerini iletmişlerdir.

Daha sonra misafirlerimiz ve katılımcılar, serada yürütülmeye başlanan, yürütücülüğünü Orman Yüksek Mühendisi Sadettin GÜLER’in yaptığı “Aşılı Keçiboynuzu (Ceratonia siliqua L.) Fidanı Üretiminde Farklı Tüp Tiplerinde ve Yastıkta Yetiştirilen Fidanların Aşı Başarısına ve Arazi Performansına Etkisi” araştırma projesi ile yürütücülüğünü Biyolog Özge DENLİ’nin yaptığı “Mikorizal Bir Mantar Olan Rhizopogon luteolus (Domalan) ile İnoküle Edilmiş Kızılçam Fidanı Üretimi araştırmasına ait deneme yastık ve parsellerini gezerek görüş alışverişinde bulunmuşlardır.


Yazdır