29.11.2018
2018 Yılı Olağan Teknik Kurulumuzu Başarıyla Tamamladık
Bu yılki Olağan Teknik Kurul Toplantımızı 27-28 Kasım 2018 tarihlerinde Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Feridun KAYA Toplantı Salonunda gerçekleştirdik.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Enstitü Müdürümüz Dr. Mehmet ÇALIKOĞLU tarafından bir açılış konuşması yapıldı. Enstitümüzden Dr. Ersin YILMAZ tarafından BAORAM Master Planı (2018-2023)’nı tanıtıcı bir de sunum gerçekleştirildi.

Sırasıyla Milli Parklar Bölge Müdürü Sayın Rıza KAMİL, Isparta Orman Bölge Müdürü Sayın Kenan AKDUMAN, Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet KARABACAK, Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Şubesi adına Sayın Abdullah YÜKSEL ve Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi Başkanı Sayın Prof. Dr. Tuncay NEYİŞÇİ birer konuşma yaparak Teknik Kurulun başarılı geçmesi ve hayırlı olması temennilerini ilettiler.

Teknik Kurulumuzun ilk günü içerisinde Orman Genel Müdür Yardımcımız Sayın Mustafa ÖZKAYA ve Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanımız Sayın Mehmet KOÇYİĞİT te toplantımıza katılarak bizleri onurlandırdılar.

Divan başkanlığını Dr. Ali Cem AYDIN’ın, başkan yardımcılığını da Orman Yüksek Mühendisi Abdullah SARI’nın yaptığı Olağan Teknik Kurulumuzda, 11 adet yeni proje teklifi, 6 adet sonuçlanan proje raporu, 23 adet devam eden proje, 8 adet devam eden ortak proje ve 20 adet projesiz araştırma çalışması tartışılarak çeşitli tavsiye kararları alındı.

Toplantının sonunda Enstitü Müdürümüz Dr. Mehmet ÇALIKOĞLU, Divan üyeleri ve tüm araştırmacıları tebrik ederek, “Standartların üstünde bir performansın vücut bulduğu 2018 Yılı Rapor Programının ortaya çıkmasında ve Teknik Kurulun başarıyla tamamlanmasında, Enstitümüzün Başmühendislerinden araştırma ormanlarının bekçilerine kadar herkesin katkısı var. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah tamamına erdirsin. Projelerimiz İnşallah İhtisas Gruplarından da firesiz geçer, bölge ve ülke ormancılığına katkı yapacak hayırlı çalışmalarımıza tam kapasite ile devam ederiz.” şeklinde konuştu ve böylece kurul çalışmalarımız da sona ermiş oldu.


Yazdır