10.10.2018
On Bir Yeni Proje Önerisiyle Teknik Kurulumuza Hazırız

27-29 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacak “Yıllık Olağan Teknik Kurul” toplantımız öncesinde, yeni proje tekliflerimiz ve tamamlanan proje sonuç metinlerimizi Enstitümüz içinde yaptığımız ve gelenekselleşen “Ön Teknik Kurul ve İstişare Toplantısında” ele aldık.

2 gün süreyle 11 yeni proje teklifi ve 6 proje sonuç raporu masaya yatırıldı ve araştırmacı personelin görüş, öneri ve katkılarıyla zenginleşti. Şimdi proje yürütücüleri ve çalışma ekipleri, toplantı çıktılarını dikkate alarak Teknik Kurul öncesi son hazırlıklarını yapacaklar.

Su kaynaklarının kirliliğinin ekolojik göstergelerinden sektör hizmet kalitesinin ölçümüne, marjinal alanların restorasyonundan biyolojik mücadeleye, kitle iletişiminden rehabilitasyon tekniklerine ve yangın ekolojisinden sayısal haritalamaya uzanan geniş bir yelpazede hazırlanan 11 yeni proje teklifi, Enstitümüzün son yıllardaki performans artışının devamlılığını göstermesi açısından gurur vericiydi.

Yeni proje tekliflerinin önemli bir kısmı uygulamacı birimlerimizin direkt taleplerini karşılamaya dönük hazırlanmış olup tamamı ülke kalkınma planları, Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzün stratejik hedef ve politikalarıyla tam uyumludurlar. Birçoğunun ulusal ve uluslararası literatürde boşluk taşıyan konulardan seçilmiş olması da tamamlandıklarında önemli bilimsel katkılar yapacaklarını göstermektedir.

Toplantı sonunda Enstitü Müdürümüz Dr. Mehmet ÇALIKOĞLU, yaz aylarının başından beri yoğun bir şekilde proje hazırlık çalışmalarını yürüten araştırmacılarımızı tebrik etmiş ve çalışmalarında başarılar dilemiştir.


Yazdır