29.08.2018
Araştırma Ormanlarımızdaki Tesislerde Mescitlerimizi Açtık
2013 yılında, o zamanki konjonktürde,  bir vekâlet durumunu fırsat bilip, adeta bir gecede, Enstitü Ana Binamızı bir Mescide kavuşturmuş ve önemli bir gereksinimi gidermiştik.

Yakın zamanda, araştırma ormanlarımıza ait tesislerde de birer mescit açılması talepleri ve lüzumu hâsıl oldu. Mübarek Kurban Bayramı arifesinde, gerek Lütfü Büyükyıldırım Kızılçam Araştırma Ormanımız, gerekse Elmalı Sedir Araştırma Ormanımız tesislerinde birer Mescit açarak hizmete sunmuş bulunuyoruz.

İbadet yanında, bu mekânların huzur dolu ortamlarıyla, araştırma çalışmaları aralarında, araştırmacı ve diğer personelimize birer tefekkür ve düşünme mekânları olarak da hizmet edeceğini temenni ediyoruz.

Mescit kurma hazırlıklarına, bu yılki yabancı stajyerimiz Alman Mona Neubüser de katıldı. Yoğun bilimsel çalışmalarda, inancı ne olursa olsun, insanın dua ve tefekkür gereksinimine de ihtiyacı olduğunu belirten Mona Kardeşimiz, eğitimini sürdürdüğü Modern İsviçre’deki Üniversite de bile bunu sağlayacak bir ortam bulamadığını ifade ederek, “şimdiden ben bile burada tuhaf bir huzur duymaktayım” diye de ekledi.

Mescitlerimizde yapılmakta olan ve yapılacak ibadet ve duaları Yüce Rabbimiz kabul etsin, Enstitümüzün bereketini ve “İlmini” artırsın. Mescitlerin yapımlarında emeği geçenler ve katkı verenlerden de razı olsun İnşallah.

Bize bu günleri görmeyi nasip eden Yüce Rabbimize şükürler olsun.

 

Yazdır